CE Belgesi

Hidrofor Pompası CE Belgesi

 

Hidrofor ya da su deposu ile bağlantılı olan sistemler, özellikle yüksek binaların su konusundaki ihtiyaçlarına yanıt vermek adına şebeke basıncının yetersiz kalabildiği anlarda devreye sokulur. Bu anlamda oldukça verimli ve deyim yerindeyse hayat kurtaran ekipmanlar olarak görülür. Bilindiği üzere hidrofor ile su depoları birbirinden bağımsız biçimde kullanılabilir. Kimi tesisat sistemlerindeyse birlikte bağlanma durumu da söz konusudur. Basıncı düşük olan akışkanı havayla sıkıştırıp istenilen yüksekliğe çıkaran silindirik depolu pompalama sistemleri hidrofor olarak isimlendirilir. Söz konusu basınçlandırma sürecini doğrudan pompa, tank ile destekçi ekipmanlar yapar. Hidrofor pompalarının çalışma prensibini doğru bir şekilde analiz etmek bu anlama önemlidir.

Hidrofor tanklarında çalışmanın basıncına bağlı olarak farklı kalınlıklara sahip çelik saç malzemeler söz konusudur. Bazı hidrofor tanklarında havanın temini adına kompresörden ziyade hava subabı ya da hava enjektörlerine başvurulur. Kimi tanklardaysa su ya da hava bölgesinin bir membranla ayrıldığı görülür. Basınç konusunda oldukça dayanıklı olan ve biçimlendirilmiş lastiklerin seçilmesi önemlidir. Kapalı depo kısmıysa tam olarak bir tür hava haznesi olarak işlev görür. Tüm bu ve benzer nitelikler Hidrofor Pompası CE Belgesi açısından belirleyici nitelikler arasındadır. Çünkü hidrofor pompaları sistem gereği oldukça hassastır ve belli kriterlerin bu anlamda yerine getirilmesi gerekir.

 

CE Belgesi Nedir?

 

Hidrofor pompaları seçilirken suya yetecek basıncı vermesi gerekir. Kapasitesinin buna göre tercih edilmesi şarttır. Hidrofor pompaları temel olarak kuyulardan depolardan ya da doğrudan şebekelerden almış olduğu suları tank içinde basınçlandırır. Merkezkaç ya da kademeli olarak ifade edilen türleri vardır. Hidrofor Pompası CE Belgesi konusunda mutlaka suretle profesyonel bir destek almalısınız. Bu durum denetim ve test gibi süreçlerde başarılı olmanız kadar, sektörde de sağlam ve güvenilir bir yere sahip olmanızı sağlayacaktır. Çünkü kurumsallık açısından Hidrofor Pompası CE Belgesi aranılan kriterlerden bir tanesidir. Vita Sertifikasyon bu konuda size gerekli desteği sunmaya hazırdır. Uzman ekibi ve profesyonel düzeyde hizmet sunan danışman kadrosu ile CE belgesini alabilir ve pazar payınızı genişletebilir, sektördeki etkinliğinizi artırabilirsiniz. CE Belgelerini almak endüstriyel alanlarda güvenin en sağlam ve net karşılığıdır. Çünkü bu belgenin alınması adına ihtiyaç duyulan kriterler, pek çok denetleme ve test aşamasını barındırır. Aynı zamanda Hidrofor CE Belgesi uluslararası düzeyde kabul gören bir kaynaktır. CE kısaca “Avrupa’ya Uygunluk” anlamına gelir. Fransızcadaki “Conformité Européene” sözcüklerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Avrupa düzeyinde asgari güvenlik kriterlerini karşıladığınız bu belgeyle kanıtlanacaktır.

 

Hidrofor Çeşitleri

 

Hidrofor çeşitlerine baktığımız zaman,“Havayı kendi temin edebilen hidroforlar” ile “Hava kompresörlü hidroforlar” şeklinde türleri görebiliyoruz. Havayı kendiliğinden temin edebilen hidroforlar, aynı zamanda otomatik hava şarjlı hidroforlar olarak da bilinir. Genelde ufak sanayi tesislerinde ya da binalarda tercih edilen bir türdür. Bu tarz pompaların en önemli artısı tüm su pompalarında rahatça kullanılmasıdır. Aynı zamanda su emiş konusunda sorun yaratmamasıdır.

Hava kompresörlü hidroforlar ise çok daha büyük tesislerde kullanılır. Tak hacminin en az 2 bin metre olduğu durumlarda bu hidroforlara başvurulur.  Oluşan gürültü en önemli handikabıdır ve aynı zamanda bakım konusunda çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Bunun dışında performans açısından ön plana çıkar. Tesisler dışında çok büyük binalarda da tercih edildiği görülür. Tüm bu hidrofor türleri bakım ve denetime muhtaçtır. Hidrofor Pompası CE Belgesi’nin ne denli önemli olduğu bu noktada biraz daha iyi bir şekilde anlaşılmaktadır.

 

Hidrofor Pompaları Ne İşe Yarar?

 

Yarattığı etki sayesinde yaygın bir şekilde tercih edilen hidrofor pompaları halk arasında genellikle “suyun basınçlandırılması” şeklinde tanımlanır. Bu anlamda su basıncının her şekilde yetersiz kaldığı senaryolarda hidrofor pompaları devreye girebilir. Bu konuda bir alternatif çözüm üretir. Kullanım alanlarına baktığımız zaman oldukça geniş bir skaladan söz etmemiz mümkündür. Örneğin dairelerde, villalarda, sitelerde, büyük tesislerde rahatlıkla kullanılır. Çoğu zaman elektrik vasıtasıyla çalışır ve musluklardan akmakta olan suyun basıncını artırır. Hidrofor doğrudan şebeke suyuna bağlanır.

Genleşme tankları da sisteme önemli bir destek sunar. Şebeke hattına bağlandığı durumlarda eğer sular kesilirse hidrofor pompaları da bir işe yaramayacaktır. Pompanın uzun süre çalışması koruyucu ekipmanlara ve rutin bakımların kalitesine bağlıdır. Bu konuda uzun süreli olarak bir sorun yaşamak istemiyorsanız kalite ve güven politikanızı Hidrofor CE Belgesi ile pekiştirin. Bu konudaki tüm detayları ve teknik süreci Vita Sertifikasyon ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.